РУБРИКА «НАШІ КЕЙСИ» (про невелику, але суттєву з огляду на захист прав людини, перемогу)

РУБРИКА «НАШІ КЕЙСИ» (про невелику, але суттєву з огляду на захист прав людини, перемогу)

Керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Діксі Лекс» Vadym Zavoritnyi разом з адвокатом об’єднання Бойко Александр в черговий раз довели, що багаторічний досвід в галузі кримінального права, професіоналізм та вміння «ніколи не здаватися», обов’язково призведуть до відновлення справедливості, навіть у тих випадках, коли здавалося що відновити її вже неможливо.

А тепер детальніше.

До Адвокатського об’єднання «Діксі Лекс» звернувся громадянин, якого вироком одного із місцевих судів Києва було визнано винним та засуджено до трьох років позбавлення волі за (начебто) вчинення ним, за версією суду, кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України, тобто грубого порушення громадського порядку, з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчинене із застосуванням предмета, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень (хуліганство). Клієнт намагався оскаржити вирок у суді другої інстанції – однак і там не вдалося відновити справедливість.

Проаналізувавши наявні в матеріалах справи дані, безсумнівним було те, що в діях останнього відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України та вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України, за вчинення якого не передбачене покарання у вигляді позбавлення волі, а тому очевидним рішенням було звернення до третьої інстанції – Касаційного суду.

Перед адвокатами АО «Діксі Лекс» стояла важка задача, адже, серед іншого, необхідно довести, що мало місце неправильне тлумачення та застосування судом першої інстанції закону про кримінальну відповідальність в частині кваліфікації дій обвинуваченого, що вплинуло на міру покарання та призвело до засудження обвинуваченого за вчинення тяжкого кримінального правопорушення, якого він не вчиняв і, як наслідок, призначення покарання, яке явно не відповідає тяжкості вчиненого кримінального правопорушення.

Крім того, необхідно було довести і той факт, що апеляційним судом допущено надмірний формалізм і не усунуто допущених судом першої інстанції порушень закону, не враховано неправильне застосуванням місцевим судом Закону України про кримінальну відповідальність та невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого, а також те, що судовий розгляд в суді апеляційної інстанції проведено з грубим порушенням вимог кримінального процесуального закону та права обвинуваченого на захист та справедливий суд.

Однак, доклавши чимало зусиль, наші адвокати зуміли підготувати правову позицію, яка переконала колегію суддів третьої інстанції у незаконності та необґрунтованості судових рішень першої та другої інстанцій. Як наслідок – Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду задовольнив касаційну скаргу сторони захисту, змінив рішення суду першої інстанції в частині правової кваліфікації кримінального правопорушення з ч. 4 ст. 296 КК України на ч. 1 вказаної статті та, відповідно, змінив і міру покарання.

Завдяки кропіткій праці наших адвокатів клієнт повернеться до нормального життя і не втратить майже три роки дорогоцінного часу через незаконні та необґрунтовані рішення судів.