РУБРИКА «НАШІ КЕЙСИ» (про податкові спори, командну роботу та чергову перемогу)

РУБРИКА «НАШІ КЕЙСИ» (про податкові спори, командну роботу та чергову перемогу)

17 січня 2022 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду погодився з доводами адвокатів АО «ДІКСІ ЛЕКС» та їх колег щодо визнання протиправними та скасування податкових повідомлень – рішень.

Судовий розгляд справи розпочався ще в березні 2019 року, коли адвокати АО «ДІКСІ ЛЕКС» звернулися в інтересах клієнта – відомої генпідрядної будівельної компанії, до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України у м. Києві. Оскаржуваними податковими повідомленнями – рішеннями клієнту незаконно та необґрунтовано донараховано мільйонні податкові зобов’язання.

Позовні вимоги ґрунтувалися, зокрема, на тому, що оскаржувані податкові повідомлення – рішення винесені контролюючим органом без достатніх на те правових підстав, з порушенням встановлених правил та процедур, зокрема, прийняті передчасно, без дотримання права підприємства на подачу та розгляд його заперечень.

Підставою для винесення податкових повідомлень – рішень слугував акт перевірки, в якому податківці дійшли до висновку щодо нереальності господарських операцій клієнта з рядом його контрагентів, вказуючи на фіктивність таких компаній.

В процесі роботи над даною справою команда АО «ДІКСІ ЛЕКС» розробила правильну стратегію судового захисту прав та інтересів свого клієнта, в результаті чого суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги, визнав повідомлення – рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Під час перегляду в касаційній інстанції адвокатам АО «ДІКСІ ЛЕКС» вчергове було зосереджено увагу суду на тому, що позиція контролюючого органу необґрунтована та містить ряд процесуальних порушень, що і стало запорукою позитивного рішення.