Чи являється висновок медичного огляду на стан сп’яніння автоматичним вердиктом для водія.

Чи являється висновок медичного огляду на стан сп’яніння автоматичним вердиктом для водія.

Питання керування водіями транспортних засобів у стані алкогольного сп’яніння вже тривалий час є болючою темою на території України, оскільки більшість дорожньо-транспортних пригоду із фатальними наслідками трапилися із-за неуважності водіїв, що було викликано їхнім станом сп’яніння. Лише у цьому році за 5 місяців на території України відбулося 45 272 ДТП, у яких загинуло більше 950 осіб. З урахуванням цієї жахливої статистики можна прийти до висновку, що керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння потрібно розглядати як катастрофу державного рівня.

Але ми, як юристи, до вказаної ситуації, перш за все підходимо з професійної точки зору і лише після цього з моральних та етичних міркувань.

В даній статті хочемо поділитися з вами своєю позитивною практикою щодо захисту клієнтів у справах про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).

Чи обов’язково наявність медичного акту, що вказує про вживання водіями «оковитої» чи інших «одурманюючих» речовин являється основним доказом вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення? На вказане запитання можемо в категоричній формі стверджувати, що ні, оскільки маємо практичний досвід в отриманні позитивних рішень в судах першої та апеляційної інстанції, які закрили адміністративні справи відносно водіїв. Звісно, багато хто скаже, що цим хизуватися не варто, однак ми із цією позицією в категоричній формі не погоджуємось, оскільки як і будь-хто бажаємо жити в державі, де панує закон, а не амбіції.

09.11.2015 р. представниками МВС України та МОЗ України затверджено наказ № 1452/735, який затверджено Інструкцію про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», який регламентує порядок та процедуру дій представників правоохоронних органів та охорони здоров’я під час проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння та оформлення результатів такого огляду. Вказана інструкція чітко регламентує дії осіб на яких покладається обов’язок фіксування стану сп’яніння у водія.

Відповідно до ст. 221 КУпАП підвідомчість справ про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, покладається на районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди, і саме вони приймають рішення щодо наявності чи відсутності доказів вини водія.

Наявність позитивних судових рішень з даного приводу жодним чином не повинно спонукати водіїв до керування транспортним засобом в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Пам’ятайте, що дома на вас очікують!

З повагою адвокати АО «Діксі Лекс»