Про резонансне ДТП, запобіжний захід та адвокатську скрупульозність

Про резонансне ДТП, запобіжний захід та адвокатську скрупульозність

Кілька днів підряд телевізійні та інтернет-ЗМІ розповідають подробиці ДТП, що сталася ввечері 5 березня на дорозі М05 Київ-Одеса в зоні діяльності стаціонарного поліцейського посту. Автомобіль Hyundai, який рухався у напрямку Одеси, зіткнувся зі службовим автомобілем патрульної поліції Toyota Prius.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого). Досудове розслідування по вказаній справі здійснюють слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у м. Миколаєві за процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.

У зв’язку з тим, що вказана подія набула значного резонансу, слідчі, з метою демонстрації своєї «відмінної» діяльності, не провівши всіх відповідних експертиз, та не встановивши винуватця ДТП, затримали за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення та повідомили про підозру водієві автомобіля Toyota Prius, після чого подали до суду клопотання про обрання підозрюваному найсуворішого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, без права внесення застави.

Про свої «подвиги» Одеська обласна прокуратура одразу ж прозвітувала на офіційному сайті – https://od.gp.gov.ua/ua/news.html.

В цей час до Адвокатського об’єднання «Діксі Лекс» звернулася сім’я підозрюваного – водія автомобіля Toyota Prius, з метою надання належної правової допомоги та забезпечення захисту прав та законних інтересів останнього. Адвокати об’єднання без зволікань вирушили на місце пригоди та почали розбиратися в обставинах ДТП.

08.03.2021 адвокат АО «Діксі Лекс» Заворітний В.В. разом із колегою з м. Одеса Стояновим М.М. прийняли участь у судовому засіданні Заводського районного суду міста Миколаєва, де відбувся розгляд клопотання сторони обвинувачення про обрання відносно водія автомобіля Toyota Prius запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Під час вказаного судового засідання адвокати звернули увагу слідчого судді, що на даному етапі орган досудового розслідування не встановив належним чином, хто є винуватцем вказаної дорожньо-транспортної пригоди. У своїх доводах, сторона захисту, серед іншого, посилалась на те, що слідчий та прокурор не встановили дії якого із водіїв перебували у причинному зв’язку з наслідками, що настали.

Варто відмітити, що кримінальна відповідальність водія за ст. 286 КК України виключається, якщо інший водій допустив порушення ПДР, а також якщо дорожня обстановка (наприклад, наявність відповідних дорожніх знаків) давала підстави водію розраховувати на додержання правил іншим водієм. Стороною захисту у судовому засіданні привернуто увагу суду на те, що слідчим та прокурором взагалі не проводилась оцінка дій водія Hyundai, не прийнято до уваги той факт, що водій вказаного авто рухався з явним перевищенням швидкісного ліміту в районі стаціонарного посту поліції, оскільки у тому місці діє дорожній знак 3.29 Правил дорожнього руху який, забороняє рухатися більше ніж 50 км/год.

За результатами судового розгляду слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого, яке погоджене прокурором, не підлягає задоволенню в частині обрання водію Toyota Prius найсуворішого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.